Parim autoliising: Kõik, mida vajate teadma

Estimated read time 15 min read

Autoliising on populaarne viis autode soetamiseks, eriti kui ostu jaoks pole piisavalt rahalisi vahendeid. Liisingul on mitu tüüpi, sealhulgas kapitalirent ja kasutusrent. Kapitalirendi korral maksab liisinguvõtja igakuiseid osamakseid, mis teevad kokku auto kogumaksumuse. Liisinguperioodi lõppedes saab liisinguvõtja auto endale. Kasutusrendi puhul on osamaksed väiksemad ja liisinguperioodi lõppedes saab auto tagastada või osta selle endale jääkväärtuse tasumisega. Liisingu saamiseks on vajalik sissemakse ja intresside tasumine vastavalt liisingufirma tingimustele. Mitmed pangad ja laenufirmad pakuvad autoliisingut, sealhulgas Swedbank, Luminor ja Coop Pank.

Autoliisingu või autolaenu valimisel on oluline mõelda ka alternatiivsetele finantseerimisviisidele, mis võivad osutuda sobivamaks neile, kes vajavad kiiret ja lihtsat lahendust. Näiteks võib mõnele autoostjale atraktiivsemaks variandiks osutuda kiirlaen ilma konto väljavõtteta, mis võimaldab rahastada sõiduki ostu ilma keeruliste protseduuride ja dokumentatsioonita. Selline finantstoode võib pakkuda paindlikkust ja kiirust, kuid tuleb siiski olla teadlik potentsiaalselt kõrgematest intressimääradest ja lühematest tagasimakseperioodidest. Enne otsuse tegemist on soovitatav hoolikalt kaaluda kõiki võimalusi ja nende tagajärgi, et leida finantseerimislahendus, mis vastab kõige paremini teie vajadustele ja finantsolukorrale.

  • Autoliising on populaarne autode soetamise viis Eestis.
  • Liisingul on kaks peamist tüüpi: kapitalirent ja kasutusrent.
  • Kapitalirendi korral saab liisinguvõtja auto endale liisinguperioodi lõppedes.
  • Kasutusrendi puhul on võimalik auto tagastada või osta see endale jääkväärtuse tasumisega.
  • Eesti pangad ja laenufirmad, nagu Swedbank, Luminor ja Coop Pank, pakuvad autoliisingut.

Mis on autoliising?

Autoliising on lihtne viis sõiduki soetamiseks, kus liisinguvõtja maksab igakuiselt osamakseid vastavalt kokkulepitud tingimustele. Liisinguga saab auto kasutada enne liisinguperioodi lõppu, mil liisinguvõtja saab auto endale jääkväärtuse tasumisega. Liisingul on kaks peamist tüüpi: kapitalirent ja kasutusrent. Kapitalirendi korral maksab liisinguvõtja osamakseid, mis kokku moodustavad auto koguväärtuse. Kasutusrendi puhul maksab liisinguvõtja väiksemaid osamakseid, mis pole võrdsed auto kogusummaga. Liisinguperioodi lõpus tuleb auto tagastada või osta see jääkväärtuse tasumisega liisingufirmalt.

Kapitalirent

Kapitalirendi korral maksab liisinguvõtja igakuiseid osamakseid vastavalt auto koguväärtusele. See tähendab, et ta maksab liisinguperioodi jooksul ära kogu auto maksumuse. Liisinguperioodi lõppedes saab liisinguvõtja auto endale.

Kasutusrent

Kasutusrenti valides on igakuised osamaksed väiksemad võrreldes kapitalirendiga. Liisinguperioodi lõppedes on liisinguvõtjal võimalus auto tagastada või osta see jääkväärtuse tasumisega. Kasutusrendi eeliseks on madalamad igakuised maksumused, kuid sellega kaasnevad läbisõidupiirang ja auto kulumise tasu.

Liisingu tüüpPlussidMiinused
KapitalirentPaindlik omafinantseering, võimalus saada auto endale liisinguperioodi lõppedesSuuremad igakuised osamaksed võrreldes kasutusrendiga, piiratud võimalus auto täiendamiseks või tuunimiseks
KasutusrentMadalamad igakuised osamaksed, võimalus sõidukit vahetada liisinguperioodi lõppedes, muretuse remondikulude eestLäbisõidupiirang, vajadus hoida auto heas korras, et vältida lisatasude maksmist auto kulumise eest

Kapitalirendi plussid ja miinused

Kapitalirendi valimisel on mitmeid plussid ja miinused, mida tasub kaaluda. Siin on mõned peamised aspektid:

Plussid

  • Omandiõigus autoliisinguperioodi lõpus: Kapitalirendi korral on teil võimalus saada auto endale pärast liisinguperioodi lõppu. See tähendab, et saate autot kasutada ja omada selle täielikku omandiõigust.
  • Paindlik omafinantseering: Enamasti nõuab kapitalirent vähemalt 10% omafinantseeringut. See annab teile paindlikkuse ja võimaluse kohandada oma rahalisi vahendeid vastavalt oma eelistustele ja vajadustele.
  • Liisimine eraisikutelt: Kapitalirendi korral on võimalik liisida auto ka eraisikutelt, mitte ainult pangadelt või laenufirmadelt. See avardab valikuvõimalusi ja võib pakkuda soodsamaid tingimusi.

Miinused

  • Suuremad igakuised osamaksed: Kapitalirendi igakuised osamaksed võivad olla suuremad võrreldes kasutusrendiga. See tähendab suuremat rahalist kohustust igakuiselt.
  • Piiratud võimalus auto täiendamiseks: Kapitalirendi puhul võib olla piiratud võimalus auto täiendamiseks või tuunimiseks vastavalt liisingufirma tingimustele. See võib piirata teie kohandamisvõimalusi.
  • Auto remondikulude enda kanda võtmine: Kapitalirendi korral on teie kohustus kanda auto remondikulud liisinguperioodi jooksul. See tähendab, et peate ise vastutama remondi- ja hoolduskulude eest.

Need plussid ja miinused aitavad teil otsustada, kas kapitalirent on teie jaoks sobiv valik. Kaaluge omafinantseeringut, igakuiseid makseid ja muid olulisi tegureid enne lõpliku otsuse tegemist.

Kasutusrendi plussid ja miinused

Kasutusrendi valimine pakub auto soetamisel mitmeid eeliseid, kuid ka mõningaid puudusi. Siin on mõned peamised aspektid, mida tasub meeles pidada:

Kasutusrendi plussid:

  • Madalamad igakuised osamaksed võrreldes kapitalirendiga, mis muudab auto soetamise taskukohasemaks.
  • Võimalus regulaarselt uuendada sõidukit, vahetades seda liisinguperioodi lõpus uue vastu.
  • Muretu remondikulude eest, kuna kasutusrendi korral on auto alati uus ja suuremas osas garantiikaitse all.

Kasutusrendi miinused:

  • Auto omandiõigust ei saa liisinguperioodi lõppedes, sest auto jääb liisinguandja kätte.
  • Läbisõidupiirang, mis tähendab, et liisinguperioodi jooksul on maksimaalne läbisõit piiratud (tavaliselt kuni 20 000 km aastas).
  • Vajadus hoida auto heas korras, et vältida lisatasude maksmist auto kulumise eest, nagu kriimustused või kulumisjäljed.

Kokkuvõttes pakub kasutusrendi valimine võimalust sõidukit soetada soodsamate igakuiste osamaksete eest ning regulaarselt uuendada sõidukit. Siiski tuleb arvestada, et auto omandiõigust ei saa liisinguperioodi lõppedes ning läbisõidupiirang ja auto kulumise tasud võivad tekitada mõningaid piiranguid ja lisakulusid.

Kasutusrendi plussidKasutusrendi miinused
Madalamad osamaksedAuto omandiõigus jääb liisinguandjale
Võimalus regulaarselt uuendada sõidukitLäbisõidupiirang
Muretu remondikulude eestVajadus hoida auto heas korras

Miks valida liising?

Autoliising on populaarne finantsteenuse valik autode soetamiseks, pakkudes mitmeid eeliseid võrreldes traditsiooniliste autolaenudega. Mis teeb autoliisingu nii ahvatlevaks?

Eelis #1: Väiksem finantsrisk

Liising võimaldab autot kasutada, makstes samal ajal mugavalt igakuiseid osamakseid. Selline finantseerimisviis võib olla eriti kasulik neile, kes ei soovi või ei saa korraga suurt summat välja maksta. Liising tagab stabiilsema rahavoogu ja väiksema finantskohustuse võrreldes laenuga, mis nõuab suuremaid ühekordseid makseid.

Eelis #2: Alati uus sõiduk

Liising annab võimaluse saada alati uus sõiduk, kuna liisinguperioodi lõppedes saab selle vahetada uue vastu. See tähendab, et puudub vajadus vananeva või kulunud autoga tegelemiseks. Uue sõiduki kasutamine annab kindlustunnet ja tagab parima võimaliku sõiduelamuse.

Eelis #3: Vähem muret remondikulude pärast

Liisingu korral on autoga seotud remondikulud vähem murettekitavad, kuna uue sõiduki garantii katab tavaliselt mitmeid olulisi komponente. See tähendab, et enamik ootamatuid remondikulusid võib olla kaetud, aidates säästa muret ja lisakulusid.

Valik liisingu ja laenu vahel sõltub isiklikest eelistustest ja prioriteetidest. Kas soovite rahavoogu hoida stabiilsena ja saada alati uut autot, või eelistate kohe saada omandiõiguse? Ükskõik, millist võimalust eelistate, on autoliising hea võimalus sõiduki soetamiseks, pakkudes mitmeid eeliseid.

Autoliising vs autolaen: Mis on parim viis sõiduki soetamiseks?

Kui soovite osta uut sõidukit, võite kaaluda kahte võimalust: autoliisingut või autolaenu. Mõlemad variandid pakuvad oma eeliseid ja puudusi, seega on oluline kaaluda oma omandiõiguse prioriteete ja finantskohustusi enne lõpliku otsuse tegemist.

Autoliising

Autoliising on populaarne viis sõiduki soetamiseks, kus saate sõidukit liisida teatud ajaperioodi jooksul. Liisinguperioodi lõpus on teil võimalus osta auto endale, makstes jääkväärtuse. Autoliisingu peamine eelis on võimalus saada alati uus sõiduk, kuna saate sõiduki regulaarselt liisinguperioodi lõppedes välja vahetada. See võimaldab teil alati sõita kaasaegse ja usaldusväärse autoga.

Autolaen

Autolaenu korral saate sõiduki omanikuks kohe pärast laenu võtmist. See tähendab, et teil on kohe täielik omandiõigus autole. Autolaenul on eelis selles, et see ei tekita läbisõidupiiranguid, mis tähendab, et saate sõidukit kasutada nii palju, kui soovite. Lisaks ei pea te muretsema ka auto remondi kulude pärast, kuna olete selle omanik.

Otsus autoliisingu ja autolaenu vahel sõltub eelkõige teie omandiõiguse prioriteetidest ja finantskohustuste mugavusest. Kui soovite saada alati uut sõidukit ja ei soovi muretseda remondikulude pärast, võib autoliising olla teie jaoks hea valik. Kui aga soovite kohe olla auto omanik ja kasutada seda ilma piiranguteta, võib autolaen olla parem valik.

Laenu taotlemine

Nii autoliisingu kui ka autolaenu taotlemisel peate vastama teatud tingimustele. Mõlemad variandid nõuavad tavaliselt regulaarset sissetulekut ja head krediidihinnangut. Autolaenu taotlemisel võib olla vaja ka täiendavat tagatist, näiteks kinnisvara. Autoliisingu puhul on sissemakse tavaliselt vajalik ja jääkväärtuse tasumine liisinguperioodi lõpus.

AutoliisingAutolaen
Võimalus saada alati uus sõidukAuto omandiõigus kohe pärast laenu võtmist
Sissemakse ja jääkväärtuse tasumine liisinguperioodi lõpusEi nõua sissemakset
LäbisõidupiirangudPole läbisõidupiiranguid

Oluline on ka meeles pidada, et mõlemad variandid toovad kaasa intressikulud. Seega on oluline võrrelda erinevate laenu- ja liisingupakkujate intressimäärasid ning tingimusi.

Laen vs liising – lisakulud, sissemakse ja intress

Laenu ja liisingu lisakulud, sissemakse ja intressid erinevad oluliselt sõltuvalt valitud rahastamisviisist. Laenu puhul ei ole vaja teha sissemakset, samas kui liisingu puhul on enamasti vajalik tasuda vähemalt 10% sissemakset. Intressid on liisingul tavaliselt soodsamad kui autolaenul.

Väljatoodud erinevused tulenevad peamiselt omandiõigusest. Laenu puhul saab auto omanikuks kohe pärast laenu võtmist, samas kui liisingu puhul jääb auto esialgu liisinguandjale. Lisaks tuleb arvestada igakuiste maksete ja intressidega vastavalt laenu või liisingulepingule.

Allolevas tabelis on võrreldud laenu ja liisingu lisakulusid, sissemakset ja intresse:

RahastamisviisLisakuludSissemakseIntress
LaenEi ole sama suured kui liisingu korralEi ole vajalikSõltub laenuandja tingimustest
LiisingSisaldab lisakulusid nagu lepingutasu ja kindlustusmakseTavaliselt vähemalt 10%Tavaliselt soodsamad

Valik laenu ja liisingu vahel sõltub omandiõiguse prioriteedist ning rahaliste kohustuste mugavusest. Tuleb arvestada, et igal valikul on oma eelised ja puudused ning on oluline hoolikalt kaaluda kõiki tingimusi enne otsuse tegemist.

Laen ja liising – omandiõigus

Üks oluline erinevus autolaenu ja autoliisingu vahel on omandiõigus. Autolaenu korral saab auto omanikuks kohe pärast laenu võtmist. See tähendab, et laenu võtja saab sõiduki täielikuks kasutamiseks ja omandamiseks. Autoliisingu puhul jääb auto alguses liisinguandja omandisse, sest liisinguvõtja maksab igakuiseid osamakseid vastavalt lepingule ning saab auto endale liisinguperioodi lõpus.

Omandiõiguse erinevus mõjutab oluliselt kahte finantseerimisviisi. Autolaenu puhul saab laenuvõtja kohe täieliku omandiõiguse, võimaldades tal vabalt käsutada ja müüa autot vastavalt oma soovidele. Autoliisingu puhul saab liisinguvõtja auto omanikuks liisinguperioodi lõppedes, tingimusel et on täitnud kõik lepingus kokkulepitud tingimused.

Kokkuvõte:

  • Autolaenu korral saab auto omanikuks kohe pärast laenu võtmist.
  • Autoliisingu puhul jääb auto alguses liisinguandja omandisse.
  • Autolaenu võtja saab vabalt käsutada ja müüa autot vastavalt oma soovidele.
  • Autoliisingu puhul saab liisinguvõtja auto endale liisinguperioodi lõppedes.
 AutolaenAutoliising
OmandiõigusKohe peale laenu võtmistLiisinguperioodi lõppedes
Omanda autoKoheLiisinguperioodi lõppedes
Käsutamise vabadusJahLiisinguperioodi järgselt
Müümise võimalusJahLiisinguperioodi lõppedes

Need erinevused võimaldavad inimestel valida vastavalt oma eelistustele ja vajadustele. Kui olete huvitatud kohe autost omanikuks saamisest, võib autolaen olla parem valik. Kui aga soovite regulaarselt uusi autosid või soovite esialgu madalamaid igakuiseid makseid, võib autoliising olla teie jaoks sobivam valik. Laenu ja liisingut valides tuleb alati arvestada oma finantsolukorraga ning põhjalikult uurida mõlema võimaluse kulusid ja tingimusi.

Kaskokindlustus ja liikluskindlustus on kaks olulist kindlustustüüpi, mida autolaenu võtjad ja autoliisingu kliendid peaksid arvesse võtma. Liikluskindlustus on kohustuslik kõikidele liiklusregistrisse kantud sõidukitele ning tagab vastutuse tekitatud kahju eest. Kaskokindlustus on vabatahtlik kindlustus, mis hõlmab lisaks liikluskindlustusele ka muid ootamatuid kahjusid, nagu näiteks vargus, tulekahju või liiklusõnnetus ise süüdlane olles.

Kindlustuse valik sõltub sellest, milline on individuaalne riskitaluvus, kasutusotstarve ja sissetulek. Kaskokindlustus on soovitatav, kui soovitakse enda vara täiendavalt kaitsta ning vältida ootamatuid kulutusi, mis võivad tekkida õnnetuse tagajärjel. Liikluskindlustus on kohustuslik ja kindlasti vajalik, kuna selle puudumisel võib tekitada suuri kahjusid teistele isikutele.

Autolaenu võtjate puhul ei ole kaskokindlustus kohustuslik, kuid see võib olla soovitatav, kuna auto on tagatiseks laenule. Kaskokindlustus annab lisatagatise ning kaitseb nii laenu andjat kui ka laenu saajat ootamatute kulude eest. Autoliisingu korral on kaskokindlustus tavaliselt kohustuslik, kuna auto kuulub liisingufirmale kogu liisinguperioodi jooksul ning kindlustus tagab nende vara kaitse.

KindlustusKohustuslik?Eelised
KaskokindlustusVabatahtlikKaitseb ootamatute kulude eest, nagu vargus, tulekahju või liiklusõnnetus ise süüdlane olles
LiikluskindlustusKohustuslikKaitseb vastutuse eest tekitatud kahju eest, mis võib tekkida liiklusõnnetuse tagajärjel

Kindlustuspoliisi valimisel on oluline hoolikalt uurida kindlustustingimusi ja võrrelda erinevaid pakkujaid, et leida parim lahendus oma vajadustele. On soovitatav konsulteerida kindlustusnõustajaga, et saada täpsemat teavet kindlustuspaketi kohta ning selgitada välja, millised ohud ja riskid on kindlustusega kaetud.

Läbisõidupiirangud

Läbisõidupiirangud on oluline tegur, mida tuleb arvestada autolaenu võtmisel või autoliisingu valikul. Autolaenu korral puuduvad läbisõidupiirangud, mis tähendab, et saate oma autoga sõita nii palju kui soovite. See annab suurema vabaduse ja paindlikkuse, et kasutada autot igapäevaselt ilma muretsemata piirangute või lisatasude pärast.

Autoliisingu puhul kehtivad tavaliselt läbisõidupiirangud, mis määravad kindlaks, kui palju kilomeetreid võite autoga aastas sõita. Enamasti jääb läbisõidupiirang vahemikku kuni 20 000 km aastas. Läbisõidupiirang on seatud selleks, et tagada auto säilimine vastavalt kokkulepitud jääkväärtusele ning liisingufirma poolt pakutavate igakuiste osamaksete katmine.

Kui ületate läbisõidupiirangu, võidakse teile arvestada lisatasu vastavalt lepingus määratud tingimustele. Seetõttu on oluline hoolikalt kaaluda oma läbisõiduvajadusi ja valida sobiv läbisõidupiirang, et vältida võimalikke lisakulusid või piiranguid autoliisingu ajal.

 AutolaenAutoliising
LäbisõidupiirangPuudubTavaliselt kuni 20 000 km aastas
Paindlikkus sõiduulatuse osasSuurPiiratud
LisatasudPuuduvadVõimalikud, kui läbisõidupiirangut ületatakse

Summary

Läbisõidupiirangud on oluline tegur autolaenu või autoliisingu valikul. Autolaenu korral puuduvad läbisõidupiirangud ja saate autoga sõita nii palju kui soovite. Autoliisingu puhul kehtivad aga tavaliselt läbisõidupiirangud, mis määravad kindlaks, kui palju kilomeetreid võite autoga aastas sõita. Läbisõidupiirangu ületamisel võidakse teile arvestada lisatasu. Seega on oluline hoolikalt kaaluda oma läbisõiduvajadusi ja valida sobiv läbisõidupiirang, et vältida võimalikke lisakulusid või piiranguid autoliisingu ajal.

Kust leida parim autoliising?

Mitmed pangad ja laenufirmad pakuvad autoliisingut, kuid kus leida parimaid pakkumisi? Siin on mõned autoliisingu pakkujad, kes võivad teie vajadustega hästi sobida:

Swedbank autoliising

Swedbank autoliising pakub mitmeid soodsaid tingimusi ja eripakkumisi. Lisaks üldistele autoliisingu võimalustele pakuvad nad ka keskkonnasõbralike autodele soodsamat liisimist. Kui olete huvitatud rohelisemast sõidukist, võib Swedbank olla hea valik.

Luminor autoliising

Luminori autoliisingul on madalad intressimäärad ja soodustingimused. Lisaks näitavad nad üles erilist tähelepanu keskkonnasõbralike autode osas. Kui soovite sõidukit, mis on nii taskukohane kui ka keskkonnasõbralik, peaks Luminor olema kaalumist väärt.

Coop Panga autoliising

Coop Panga autoliising pakub laiemat valikut sõidukeid ning paindlikke tingimusi. Lisaks autodele saate nende kaudu liisida ka muid seadmeid. Kui soovite rohkem valikuvõimalusi ja paindlikkust, on Coop Pank hea võimalus.

PangadAutoliisingu pakkujad
SwedbankSwedbank autoliising
LuminorLuminor autoliising
Coop PankCoop Panga autoliising

Enne autoliisingu valimist on oluline hinnata erinevaid pakkujaid ja nende tingimusi. Võrrelge intressimäärasid, sissemakset, tagasimakseperioodi ja muid olulisi tegureid, et leida just teie vajadustele vastav ja taskukohane autoliisingupakkumine.

Autoliising ja autolaen on mõlemad sobivad valikud autode soetamiseks, kuid mõlemal on oma eelised ja puudused. Liising annab võimaluse saada uus auto, vahetades seda regulaarselt liisinguperioodi lõppedes, samas kui autolaen annab kohe omandiõiguse. Valik liisingu ja laenu vahel sõltub omandiõiguse prioriteedist ja finantskohustuste mugavusest.

Enne otsuse tegemist tuleb hoolikalt kaaluda kõiki tingimusi, sealhulgas intressi, sissemakset ja muud lisakulusid. Autoliisingu korral on vajalik sissemakse, samas kui autolaenu puhul ei ole seda vaja maksta. Intressid on liisingul tavaliselt soodsamad kui autolaenul. Mõlemal juhul tuleb tasuda igakuised maksed vastavalt lepingule.

Nii autoliising kui ka autolaen on finantskohustused, mis nõuavad vastutustundlikku lähenemist. Omandiõiguse prioriteetide ja rahaliste võimaluste kaalumine aitab teha õige valiku. Oluline on võrrelda erinevaid pakkujaid ning nende tingimusi, sealhulgas intresse, sissemakseid ja lisakulusid, enne lõpliku otsuse tegemist.

KKK

Mis on autoliising?

Autoliising on viis sõiduki soetamiseks, kus liisinguvõtja maksab igakuiselt osamakseid vastavalt kokkulepitud tingimustele.

Mis on kapitalirendi plussid ja miinused?

Kapitalirendi plussid hõlmavad võimalust saada auto omanikuks liisinguperioodi lõpus ja paindlikku omafinantseeringut. Miinused hõlmavad suuremat igakuist osamakset ja piiratud võimalust auto täiendamiseks või tuunimiseks.

Mis on kasutusrendi plussid ja miinused?

Kasutusrendi plussid hõlmavad madalamat igakuist osamakset, võimalust pidevalt liisingu perioodi lõppedes uue sõiduki vastu vahetada ning muresid remondikulude eest. Miinused hõlmavad võimetust saada auto omanikuks pärast liisinguperioodi lõppu ja läbisõidupiirangut.

Miks valida liising?

Liising annab võimaluse saada uus auto, vahetades seda regulaarselt liisinguperioodi lõppedes, ning pakub vähem muret remondikulude pärast.

Mis vahe on autoliisingul ja autolaenul?

Autoliisingul jääb auto esialgu liisinguandjale, samas kui autolaenu korral saab auto omanikuks kohe pärast laenu võtmist.

Millised on autoliisingu lisakulud, sissemakse ja intressid?

Autoliisingu puhul tuleb arvestada sissemaksega, mis on enamasti 10% kogusummast. Intressid on liisingul tavaliselt soodsamad kui autolaenul.

Mis on kasko- ja liikluskindlustus?

Kaskokindlustus katab autoga seotud kulud ootamatu kahju või õnnetuse korral, samas kui liikluskindlustus on kohustuslik kõikidele liikluses osalevatele sõidukitele.

Mis on läbisõidupiirangud?

Liisinguauto puhul on tavaliselt läbisõidupiirang, mis jääb vahemikku kuni 20 000 km aastas. Läbisõidupiirang tagab, et auto säilitab kokkulepitud jääkväärtuse ning igakuised osamaksed katab autoga seotud kulud.

Kust leida parim autoliising?

Parimaid autoliisingu pakkumisi teevad Swedbank, Luminor ja Coop Pank.

Kaido https://tervisekaitse.ee

Minu blogi rõhutab rahaasjade praktilist poolt, alates säästmise nippidest kuni investeerimise põhitõdedeni. Minu missioon on demüstifitseerida keerulised finantskontseptsioonid ja teha need kättesaadavaks kõigile. Tänu aastatepikkusele kogemusele soovin juhtida inimesi parema ja turvalisema majandusliku tuleviku poole.

You May Also Like

More From Author

1 Comment

Add yours
  1. 1
    Simmo

    Mulle tundub, et artikli põhjalikkus on pigem petlik. Kuigi see lubab algajale suunatud juhendit, võiks see siiski konkreetsem olla. Näiteks, kuigi mainitakse hädaabifondi tähtsust, pole antud konkreetselt, kui palju peaks sinna koguma. Samuti võiks olla rohkem teavet erinevate maaklerite kohta – loetelud ja tabelid ei anna täpset ülevaadet, mida algaja võiks teada. Keskkonnasäästlikust autoliisingust rääkimine on küll tore, kuid tundub, et see on siin kohatu, sest fookus peaks olema pigem investeerimisturul. Nende punktide täpsustamine ja selgemaks tegemine tõstaks artikli väärtust ja oleks algajale tõesti juhendav.

Comments are closed.